Strona główna » Aktualnosci

Nagroda główna Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii Człowiek-Lider dla Ivo Łaborewicza - kierownika jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego we Wrocławiu

Wersja do wydrukuPDF version

Z dumą informujemy, iż Ivo Łaborewicz - kierownik jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego we Wrocławiu oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry otrzymał nagrodę główną w 8. edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii Człowiek-Lider!!

Nagroda ta jest wyrazem uznania dla wieloletniej pracy Ivo Łaborewicza jako uznanego historyka, archiwisty, pracownika Archiwum Państwowego, autora wielu publikacji turystyczno–krajoznawczych. Ivo Łaborewicz to zaangażowany archiwista, społecznik i pasjonat, publicysta i naukowiec, organizator wystaw, konferencji, lokalnych przedsięwzięć, członek wielu stowarzyszeń, edukator.
Serdecznie gratulujemy!!

Pełna relacja z wydarzenia na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: Kliknij, aby przejść do strony

Reportaż FAKTÓW TVP3 WROCŁAW o nagrodzonym Ivo Łaborewiczu (od 14:29 do 16:41): Kliknij, aby przejść do strony

Fotografie wykonane przez Grzegorza Jakubowskiego/KPRP pochodzą z oficjalnej strony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: Prezydent.pl

Odświętnie ubrany mężczyzna w garniturze stoi przy mikrofonie na tle biało-czerwonych flag i bukietu z biało-czerwonych róż i przemawia do zgromadzonej publiczności. Odświętnie ubrany mężczyzna w garniturze stoi przy mikrofonie na tle biało-czerwonych flag i bukietu z biało-czerwonych róż i przemawia do zgromadzonej publiczności. Widać plecy publiczności siedzącej na krzesłach w sali. Dwóch odświętnie ubranych mężczyzn stoi w reprezentacyjnym pomieszczeniu na tle biało-czerwonych flag. Mężczyzna otrzymuje gratulacje. Za nimi stoją dwie kobiety trzymające w rękach dyplomy. Widać głowy publiczności. Trzech odświętnie ubranych mężczyzn oraz jedna siostra zakonna stoją w reprezentacyjnym pomieszczeniu na tle biało-czerwonych flag i godła Polski. Troje z nich trzyma w dłoniach dyplomy. Po środku stoi Prezydent Polski. Po obu zewnętrznych stronach stoją duże bukiety z kwiatami. Prezydent Polski wraz z Pierwszą Damą stoją wraz dużą grupą odświętnie ubranych mężczyzn i kobiet oraz młodzieży w reprezentacyjnej sali na tle biało-czerwonych flag i pozują do fotografii. Osiem osób trzyma w dłoni dyplomy. Prezydent Polski wraz z Pierwszą Damą stoją wraz dużą grupą odświętnie ubranych mężczyzn i kobiet oraz młodzieży w reprezentacyjnej sali na tle biało-czerwonych flag i pozują do fotografii. Osiem osób trzyma w dłoni dyplomy. Jasny dyplom w odcieniach biało-czerwonych. Na dyplomie tekst: Dyplom dla Pana Ivo Łaborewicza Laureata Nagrody Głównej VIII Edycji Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Dla Dobra Wspólnego. Człowiek - Dzieło - Instytucja w kategorii Człowiek/Lider. Warszawa, 15 listopada 2023 roku. Plansza z grafiką, tekstem i zdjęciami zatytułowana: Ivo Łaborewicz - historyk, pracownik Archiwum Państwowego, autor wielu publikacji turystyczno-krajoznawczych. Plansza z grafiką, tekstem i zdjęciami zatytułowana: Ivo Łaborewicz - historyk, pracownik Archiwum Państwowego, autor wielu publikacji turystyczno-krajoznawczych. Strona druga. Tło stanowi zdjęcie mężczyzny w średnim wieku stojącego pomiędzy dwoma regałami archiwalnymi pełnymi dokumentów w magazynie archiwalnym.