Strona główna » Aktualnosci

Spotkanie z Piotrem Kościńskim, autorem książki "Obrońca Grodna. Zapomniany bohater"

Wersja do wydrukuPDF version

Archiwum Państwowe we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z Piotrem Kościńskim, autorem książki "Obrońca Grodna. Zapomniany bohater", które odbędzie się we wtorek 12 czerwca o godzinie 13.00 w budynku Archiwum przy ul. Pomorskiej 2.

Książka opowiada o losach majora Benedykta Serafina, faktycznego dowódcy obrony Grodna we wrześniu 1939 r. Mjr Serafin, internowany na Litwie, trafił do sowieckiego łagru, a potem do armii gen. Andersa; po powrocie do kraju w 1948 r. zamieszkał we Wrocławiu, ale nigdy nie mówił o swojej roli w obronie Grodna, zapewne z obawy przed represjami. Zmarł w 1978 r. i pochowany jest na Cmentarzu Św. Rodziny.

Zwiastun filmu o obronie Grodna i jej dowódcy majorze Benedykcie Serafinie

Piotr Kościński, dziennikarz, analityk ds. międzynarodowych, wykładowca; dr nauk społecznych; pracował w "Tygodniku Demokratycznym" i przez wiele lat w "Rzeczpospolitej", m.in. jako korespondent w Kijowie i z-ca kierownika działu zagranicznego; później - analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, m.in sekretarz redakcji kwartalnika "Sprawy Międzynarodowe"; obecnie współpracuje z tygodnikiem "Idziemy" i wykłada na AFiB Vistula w Warszawie.

Prosta okładka ksiązki.

"Obrońca Grodna. Zapomniany bohater", Oficyna Wydawnicza Rytm, 2017 r.