Strona główna » Aktualnosci

Studenci Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z wizytą w Archiwum Państwowym we Wrocławiu

Wersja do wydrukuPDF version

21 maja 2024 r. gościliśmy studentów Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Studenci odwiedzili Wrocław w ramach objazdu naukowego, który obejmował m.in. wizytę w naszym Archiwum.

Grupę gości przywitali: Janusz Gołaszewski - dyrektor Archiwum Państwowego we Wrocławiu oraz Danuta Płókarz - kierownik oddziału popularyzacji. Studenci dowiedzieli się m.in. jak kształtowała się historia naszego Archiwum oraz z jakimi cennymi dokumentami, aktami i mapami możemy się spotkać podczas kwerend w naszych zbiorach. Następnie podzieliliśmy gości na dwie grupy, które udały się do pracowni digitalizacji i konserwacji. Tam czekali już: Krzysztof Michałowski - konserwator archiwalny oraz Joanna Niwińska - starszy fotograf, którzy przybliżyli naszym uczestnikom świat zabezpieczania materiałów archiwalnych. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną pamiątkową fotografią. Dziękujemy za tak liczną obecność i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy na archiwalnym szlaku.

Fotografie: Andrzej Grodziński
Grupa 40 studentów i studentek na sali wystawowej Archiwum. Siedzą na krzesłach i słuchają wykładu. Starszy mężczyzna w niebieskiej koszuli na tle ekranu z prezentacją multimedialną. Na pierwszym planie sylwetki słuchaczy. Grupa 40 studentów i studentek na sali wystawowej Archiwum. Siedzą na krzesłach i słuchają wykładu. Na pierwszym planie szklane gabloty wystawowe. Starszy mężczyzna w szarym fartuchu wskazuje palcem na wiszące fotografie z aktami po konserwacji. Wokół stoją studenci i słuchają. Starszy mężczyzna w szarym fartuchu z łysiną i w okularach prezentuje studentom dużą księgę. Starszy mężczyzna w szarym fartuchu z łysiną i w okularach trzyma w dłoniach mokry arkusz papieru i prezentuje studentom. Dwie kobiety w ciemnym pomieszczeniu prezentują duży skaner. Wokół stoją studenci. Grupa 40 osób stoi na schodach wewnątrz budynku archiwum i pozuje do wspólnej fotografii.

AG