Archiwa Rodzinne Niepodległej

Wersja do wydrukuPDF version

Czarno-biała grafika przedstawiająca fotografie i dokumenty. Na dole białe napisy na czerwonym tle.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w Archiwum Państwowym we Wrocławiu uruchomione zostały punkty informacyjne w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, w których możecie Państwo uzyskać pełną informację na temat sposobów zabezpieczenia starych dokumentów z Waszych domowych archiwów. Dowiecie się Państwo w jaki sposób uporządkować Wasze zbiory, jak je najpełniej opisać oraz jak zapobiec przed uszkodzeniem i zniszczeniem. W punktach czekają na Państwa kompetentni archiwiści, gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Równocześnie zapraszamy Państwa do przekazywania do Archiwum Państwowego we Wrocławiu Waszych prywatnych dokumentów, wydobytych z najróżniejszych domowych zakamarków. Na życzenie otrzymacie Państwo kopie przekazanych archiwaliów, wykonane czy to w postaci cyfrowej, czy też kolorowych kserokopii.

Szczególnie interesujące będą dokumenty związane z okresem odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz z pierwszych pionierskich lat tworzenia państwowości. W naszych domowych szpargałach nadal znajdują się cenne pamiątki: dokumenty, listy, fotografie i rysunki. Ich profesjonalne zabezpieczenie poprzez przekazanie do zasobu Archiwum Państwowego we Wrocławiu, jest naszym wspólnym celem.

Dokumenty możecie Państwo przekazać bezpośrednio do Archiwum Państwowego we Wrocławiu lub do naszych Oddziałów w Jeleniej Górze, Legnicy, Kamieńcu Ząbkowickim oraz Bolesławcu.

 

Zapraszamy do kontaktu:

Andrzej Grodziński

Archiwum Państwowe we Wrocławiu

ul. Pomorska 2

a.grodzinski@wroclaw.ap.gov.pl

tel. 71 328-81-01 w. 32

 

Ivo Łaborewicz

Oddział w Jeleniej Górze,

ul. płk. W. Kazimierskiego 3

i.laborewicz@wroclaw.ap.gov.pl

tel. 75 644-99-40

 

Edyta Łaborewicz

Oddział w Legnicy,

ul. J. Piłsudskiego 1

e.laborewicz@wroclaw.ap.gov.pl

tel. 76 856-34-78

Anna Dziatczyk

Oddział w Kamieńcu Ząbkowickim  

Pl. Kościelny 4

a.dziatczyk@wroclaw.ap.gov.pl

tel. 74 817-35-40

Adam Baniecki

Oddział w Bolesławcu,

ul. Bankowa 6 B

a.baniecki@wroclaw.ap.gov.pl

tel. 75 738-34-03

Logotyp przedstawiający z lewej strony symbol drzewa w kształcie Polski, po prawej stronie napis "Archiwa Rodzinne Niepodległej".